Soğuk depo yapımında bu bileşenlerin rolü

September 27, 2017

hakkında en son şirket haberleri Soğuk depo yapımında bu bileşenlerin rolü

Soğuk hava deposu söz konusu olduğunda, hepimiz biliyoruz ki, gıda alanındaki günlük yaşamımızda, bize sadece yaşam rahatlığını değil, aynı zamanda daha fazla sağlık ve güvenlik de getiriyor. Hepimizin bildiği gibi, herhangi bir cihazın çok sayıda büyük ve küçük parça kullanması ve tüm cihazın düzgün çalışması için bu bileşenlerin mükemmel kombinasyonunu kullanması gerekecektir. Bu parçaların soğuk hava depolamasındaki önemini hayal edin. Bugün, Xiao Bian soğuk depoda hangi parçaları kullanmanız gerektiğini ve soğuk depodaki rollerini öğrenmek için sizi bir araya getirecek.

Kompresör: Soğutucu akışkanı soğutucu akışkan devresine sürmek için bir kompresör görevi görür. Kompresör soğutucuyu düşük basınç bölgesinden çıkarır ve soğutduktan sonra yüksek basınç bölgesine sıkıştırır. Isı, soğutucudan havaya aktarılır ve soğutucu gaz gazdan sıvıya değiştirilir ve basınç arttırılır.

Kondenser: Soğuk depo soğutma sistemindeki ana ısı değişim ekipmanlarından biridir. Fonksiyon, soğuk hava deposu kompresörü tarafından monte edilen yüksek sıcaklıktaki soğutucuyu soğutmak ve yoğunlaştırmak ve yüksek basınçlı sıvıya soğutmak ve yoğunlaştırmaktır.

Evaporatör: buzdolabı ısınıyor, düşük basınçlı düşük sıcaklıkta buharlaşmayı sıvı soğutucuyu yapıyor, dondurucuyu ısı ile emiyor ve gazlı soğutucuya buharlaştırıyor, soğutucu gaz sıkıştırmadan sonra kompresöre emiliyor ve daha sonra kondenser ısısına boşaltılıyor . Temel olarak, evaporatörün prensibi kondenserin prensibiyle aynıdır. Fark, ilkinin rezervuara ısıyı emmesi, ikincisinin ise dışını ısıtmasıdır.

Depolama tankı: Soğutucunun daima doygun olmasını sağlamak için Freon depolama tankını saklayın.

Solenoid valf: ilk olarak, kompresörün bir sonraki çalışmasını önlemek için kompresörün çalışmama süresini, soğutucu akışkanın yüksek basınçlı parçalarını evaporatöre önlemek için, kompresör sıvı çekiçini önlemek için düşük basınç çok yüksektir. Soğuk hava sıcaklığı ayarlanan değere ulaşır sıcaklık kontrol eylemi, solenoid valf enerjili, düşük basınç, kompresör durduğunda ayarlanan değere ulaşır, buzdolabı sıcaklığı ayarlanan değere yükseldiğinde, termostat, solenoid valf, düşük basınç kompresörü kompresörün ayar değerini yükseltir başlar.

Yüksek ve düşük voltaj koruyucusu: yüksek voltaj, yüksek basınç, düşük koruma kompresörünü önler.

Sıcaklık kontrolörü: soğuk depolamaya eşdeğer olan beyin, soğuk depolamayı, soğutmayı, açmayı ve durdurmayı ve buzunu çözmeyi ve fanın açılmasını ve durdurulmasını kontrol eder.

Kuru filtreler: filtrasyon sistemindeki kir ve nem.

Yağ basıncı koruyucusu: Kompresörün yeterli yağlama yağı olduğundan emin olun.

Genleşme valfi: gaz kelebeği valfi olarak da adlandırılır, sistemi yüksek ve düşük basınç oluşturarak büyük bir basınç oluşturabilir, yüksek basınçlı soğutucu sıvı genleşme valfi çıkışı hızla buharlaşma yoluyla genişler, ısı değişim borusu duvarının ısısını emer.

Yağ ayırıcı: işlevi, cihazın güvenli ve verimli çalışmasını sağlamak için yağlama yağını soğutma kompresörü tarafından boşaltılan yüksek basınçlı buhardan ayırmaktır. Yüksek basınçlı buhardaki yağ parçacıkları, yağ akışını azaltma ve hava akış yönünü değiştirme ilkesine göre yerçekimi etkisi altında ayrılabilir. 1m / s'nin altındaki genel hava akış hızı, ayrılan yağ partiküllerinin çapının 0,2 mm'den fazla buharda bulunabilir. Yaygın olarak kullanılan yağ ayırıcılar dört çeşit yıkama, santrifüj, doldurma ve filtreleme işlemidir.

Evaporatör basınç kontrol vanası, evaporatör basıncının (ve buharlaşma sıcaklığının) belirtilen değerin altında olmasını önlemek içindir. Bazen evaporatörü yükteki değişikliği karşılamak için kuvvete ayarlamak için kullanılır.

Fan regülatörü: Bu fan fan regülatörü esas olarak soğutma ekipmanının dış hava soğutma kondansatörü veya soğuk depoda kullanılan soğuk hava üfleyicinin hız kontrolünde kullanılır.

Shandong Ourfuture Enerji Teknolojisi Co, Ltd
Tel. + 86-531-5560-3058. M./WhatsApp + 86-186-7889-7804
www.r efrigerationcompressorunit.com
Skype: bluemic986, Wechat: qq398332595
"Geleceğimiz, soğutma geleceğimiz!"